Tamayuz Stakes Performers

MUSTASHRY(Green Desert) Lockinge Stakes, Newbury, 8F, Group 1, Park Stakes, Doncaster, Group 2, Joel Stakes, Newmarket, Group 2, Strensall Stakes, Group 3.

PRECIEUSE (Pivotal) Poule d’Eassai des Pouliches, Deauville, Group 1, 8F. Honey Fox Stakes, Gulfstream Park, 8F, Grade 3.

BLONDE ME (Docksider) E.P Taylor Stakes, Woodbine, 10F, Gr.1, Topkapi Trophy, Gr2, Coral Distaff, Sandown, 8F, Listed., Conqueror Stakes, 8F, Listed and second Atalanta Stakes, Sandown, 8F, Group 3.

G FORCE (Common Grounds) Betfred Sprint Cup, Haydock, 6F, Group 1. Second City Walls Stakes, York, 5F, Listed and third Scurry Stakes, Sandown, Listed, 5F.

SIR PRANCEALOT (Catrail) Won Flying Childers Stakes, Group 2, Doncaster, 5F, National Stakes, Sandown, 5F, Listed. Second Prix Robert Papin, Group 2, Maison-Laffitte, 5.5F. (Sire)

THAWAANY (Desert King) Prix De Ris-Orangis, Deauville, 6F, Group 3 and second Prix Maurice De Gheest, Deauville, 6.5F, Group 1.

DESERT SKYLINE (Acatenango) Doncaster Cup, Doncaster, Group 2.

GALLIC CHIEFTAIN (Cacique) Schweppes Chairman’s Quality, Randwick, 13F, Group 2.

MAKING LIGHT (Danehill) Killavullan Stakes, Gr3, Park Express Stakes, 8F, Naas, Group 3.

HUNAINA (Danehill Dancer) Prix Bertrand Du Breuil, Chantilly, 8F, Group 3, Snowdrop Fillies Stakes, Kempton, 8F, Listed.

MEINER ETERNEL (Piccolo) Won Kokura Nisai Stakes, Kokura, 6F, Group 3, Baden-Baden Cup, Listed, Fukushima, 6F. Third Daily Hai Nisai Stakes, Kyoto Group 2.

BROWN SUGAR (Titus Livius) Won Totepool.Com Sirenia Stakes Group 3, Kempton, 6f. Won Molecomb Stakes, Group 3, Goodwood, 5F.

IGHRAA (Alzao) Won Prix Finlande, Lonchamp,9F, Listed.

BEST REGARDS (Green Desert)Won Hoppegartener Fliegerpreis Der Poburski Dachrechnik, 6F, Hoppegarten, Listed. Second Preisder Jungheinrich Gabelstapler, Berlin-Hoppegarten, Listed. Third Preis Der Deutschen Afrika-Linien, Hamburg, 6F Group 3.

FADHAYYIL (Danehill Dancer) City of York Stakes, Ascot, 7F, Listed and second Shadwell Rockfel Stakes, Group 2, Newmarket, 7F and Jersey Stakes, Ascot, 7F, Group 3.

GHAALY (Seeking The Gold) Prix de Saint Patrick, Saint-Cloud, 8F, Listed.

MANKIB (Divine Light) Dubai Duty Free Cup Stakes, Newbury, Listed.

TUPI (Rakti) Won Sir Henry Cecil Stakes, Newmarket, 8F, Listed and King Charles II Stakes, Listed, 7F, Newmarket, Second Vintage Stakes, Goodwood, 7F, Group 2 and Prix Francois Boutin, Deauville, 7F, Listed., Free Handicap, Newmarket, 7F, Listed.